poniedziałek, 25 marca 2013

Akcja charytatywna! :)

Witam!
Niedawno doszła do mnie informacja o akcji charytatywnej organizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Strzelin. Postanowiłam się przyłączyć i zachęcić do tego również WAS! :)


 Pan Łukasz Krzysztofczyk (pracownik Urzędu Miasta i Gminy Strzelin) miał wspaniały pomysł na taką akcję, a mianowicie:

"Ideą tej akcji jest zebranie książek do wiejskich bibliotek, których budżet nie pozwala na kosztowny zakup niezbędnej literatury. Akcja ma również na celu kreatywne zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańcom sołectw wolnego od nałogów i innych zachowań powodujących rozkład rodziny. Chcemy dotrzeć z książką do ludzi, którzy tej możliwości nie mają. (Najbliższa biblioteka znajduje się w Strzelinie, mieście oddalonym kilkanaście kilometrów od sołectw biorących udział w projekcie).
 
Akcja została rozpropagowana wśród lokalnej społeczności. Aby nadać jej prestiżu postanowiliśmy zwrócić się do ludzi znanych i cenionych ze świata kultury, sportu, muzyki i polityki.

Prośba polega na przekazaniu na rzecz bibliotek książki, która w jakikolwiek sposób jest dla Pana/Pani ważna z dedykacją dla przyszłych czytelników.

Literaturę można wysyłać na adres

Łukasz Krzysztofczyk
Urząd Miasta i Gminy Strzelin
ul. Ząbkowicka 11
57-100 Strzelin
z dopiskiem "Biblioteka Obywatelska".

Każdy biorący udział w akcji otrzyma certyfikat potwierdzający szerzenie kultury w małych miejscowościach."
Taką wiadomość dostały znane osoby (tj. Magda Gessler, Julia Kamińska), a te osoby przesyłały te wiadomości dalej, czyli do blogerów itd.  Być może znajdziecie choć JEDNĄ książkę, którą moglibyście podarować na ten szczytny cel! :)

Jeśli tylko zechcecie i możecie - przyłączcie się do mnie! :) 

NAPRAWDĘ WARTO!!!

2 komentarze:

  1. świetny blog :d zapraszam: http://wero-vera.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety mieszkam znacznie dalej od ukazanego mi tu miejsca,a chętnie bym pomogła. :-)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz daje mi motywację do dalszego pisania ♥